5 Ocak 2014 Pazar

Zamanda Aşk

Durun! Okumayın. Önce şarkıyı dinleyin.Sinemada aşk olmadan olur mu? Blogumda da olmaz... Hem de 2014'ün umutları kalbimizde yanarken.... Richard Curtis'in aşk tarifi ile yazacağım bugün. Tabii kendime yakın hissettiğim bölümlerin altını çizerek.

Şarkının samimiyetini duymuş olmalısınız. Filmin oyuncularından biri de bu tatlı şarkı. Şarkı gibi,  çok içten, aşık, genç ruhlu, saf bir aile filmden bahsedeceğim size.

Aşkın ve masumiyetin vazgeçilmez yüzü Rachel McAdams'ın benzer filmlerinden de zevk almıştım. Zamanda Aşk filminden de...


Zamanda Aşk / About Time
IMDB Puanı: 7.8/10
Tür: Komedi, Romantik
Yönetmen: Richard Curtis
Oyuncular: Domhnall Gleeson,
Rachel McAdams, Bill Nighy
Süre: 2 saat 3dakika
The End yazısı belirdikten sonra şunu düşündüm: Tek çocuk fikrinden vaz mı geçsem? 3 güzel çocuğu olan bir ailem olsa, güzel olmaz mı? Cıvıl cııvl her yerde...

İyi kalpli insanları, güzel bir dünyada işlemiş yumuşak bir yapım Zamanda Aşk. Bir çok aşk filminde olan entrikalar ve art arda gelişen kötü olaylar yok. Saflık var.

Tabii bir de bilim kurgusal bir yaklaşım var. Mükemmel bir aile fikrinden o kadar etkilenmişim ki asıl mevzuyu yazamadım hala. Hikaye şöyle :

Filmin esas oğlanı babasından gelen doğaüstü bir yeteneğe sahiptir. Geçmişte bir zamana, sadece kapalı bir yer de gözlerini kapayıp, ellerini sıkarak gidebilmektedir. Zamanda seyahat edebilmesi sayesinde kendine bazı kolaylıklar sağlar. Günün birinde esas kız Rachel McAdams'a aşık olur ve onunla kurduğu hayatta da bu yeteneği kullanmaya devam eder.

Filmde evlilikle ilgili şu ifadeyi kullandılar: "İşte başlıyor her türlü gün..."  Evliliğin bu harika tasvirini sadece duymayacak, izleyeceksiniz de...

Ve baba - çocuk ilişkisini gönlünüzde hatırlayarak seyredeceksiniz. Bir diğer mükemmel aşk, baba sevgisini hissederek...

2014'te filmdeki gibi eğlenceli, tertemiz, saf ve dürüst bir aşkınız olur inşallah. Olanlar da ömür boyu yaşamaya devam ederler...Hiç yorum yok: